Rankšluosčių skalbimas

Kadangi rankšluosčiai nereikalauja lyginimo, juos yra labai lengva pastoviai turėti švarius. Aišku, yra skirtumas tarp virtuvinių ir frotinių rankšluosčių tvarkymo, bet tai nėra sudėtingas uždavinys.

Vilnos skalbimas

Vilnos skalbimas turi savo specifiką, kadangi vilna, neteisingai skalbiama, traukiasi. Ko gero, dauguma yra susidūrę su situacija, kai į skalbimo mašiną įdedamas suaugusio žmogaus vilnonis drabužis, o po skalbimo tas pats drabužis tinka tik vaikui.

Užuolaidų skalbimas

Kadangi užuolaidų skalbimas namų sąlygomis yra gana sudėtingas, dažniausiai užuolaidos nešamos į skalbyklą ar cheminę valyklą.

Nors lėtai, bet skalbinių tvarkymas namuose jau nebėra toks patrauklus, kaip anksčiau. Kadangi laiko kaina išaugo, kiekvienas nori skirti skalbinių tvarkymui kuo mažiau laiko. Todėl vis dažniau žmonės ieško savitarnos skalbyklų, kadangi savitarnos skalbyklose per maždaug valandą galima sutvarkyti praktiškai bet kokį skalbinių kiekį.

Aišku, savitarnos skalbykla bus įdomi klientui tik tada, kai ji galės suteikti jam tai, ko jis negali turėti namie. O namie beveik neįmanoma turėti 14 kg ar 18 kg talpos skalbimo mašinos, didelės talpos (11 kg, 14 kg, 16 kg ar 25 kg) džiovinimo mašinos, 5-8 skalbimo mašinų ar 3-5 džiovinimo mašinų.

Prieš išsiruošiant į savitarnos skalbyklą, reikia įvertinti, ar jūsų skalbiniai neturi dėmių, kurias iš anksto reikia apdoroti specialiais valikliais. Jeigu skalbiniai turės organinės kilmės dėmių (kraujo, šlapimo ir pan.), paprastas skalbimas nepadės jų išimti. Norint švariai išskalbti tokius skalbinius juos reikia arba apdoroti prieš skalbimą arba nešti į cheminę valyklą.

Skalbinių tvarkymo procedūra bus sėkminga, jei jūs atsižvelgsite į tokius skalbimo aspektus:

  • Skirtingų spalvų skalbinius rekomenduojama skalbti atskirai, t.y baltus skalbinius vienoje mašinoje, o spalvotus – kitoje. Vis tik taikant naujausias skalbimo technologijas skalbinių rūšiavimas pagal spalvas tampa nereikalingas, nes naudojant skalbimui spalvas saugančius lapelius vienoje mašinoje galima skalbti įvairių spalvų skalbinius ir niekas nepasakys, kad jie nusidažė.
  • Kitas svarbus aspektas – pasirenkama skalbimo temperatūra. Iš vienos pusės, kuo aukštesnė skalbimo temperatūra, tuo daugiau šansų, kad skalbiniai bus švarūs. Tačiau aukšta skalbimo temperatūra gali sugadinti audinį, be to, esant skalbimo temperatūrai, aukštesnei, nei +60◦ C, skalbimo efektyvumas mažėja, nes skalbimo priemonėse esantys enzymai tiesiog suyra, nespėję atlikti dėmių išėmimo funkcijos. Todėl pasirinkti aukštesnę, nei +60◦ C (kai beveik vyksta skalbinių virinimas) reikia labai retai - tik išskirtiniais atvejais.
  • Skalbiant skalbinius iš plonos medžiagos ar lengvai pažeidžiamo audinio, rekomenduojama įdėti tokius skalbinius į skalbinių tinklelį, kuris apsaugos juos skalbimo metu.
  • Siekiant ypatingo baltų skalbinių baltumo, atliekamas jų balinimas. Tuo tikslu skalbimo metu naudojami balikliai gali būti įvairios koncentracijos, todėl juos reikėtų pasirinkti, atsižvelgiant į audinio faktūrą.
  • Ir dar. Jeigu skalbimo mašinoje yra per daug skalbinių — skalbimo kokybė gali nukentėti. Todėl reikėtų skalbimo mašiną užpildyti skalbiniais taip, kad liktų šiek tiek vietos. Tada vanduo ir skalbimo priemonės pasieks visus skalbinius.
  • Paėmus švarius skalbinius norisi, kad jie būtų minkšti. Ypatingai tai pasakytina apie rankšluosčius ar apatinius drabužius. Ką daryti, kad skalbiniai būtų minkšti? Jeigu naudojamas „minkštas“ vanduo, skalbiniai savaime būna minkšti, bet naudojant įvairius skalbimo minkštiklius, skalbiant bet kokio kietumo vandenyje skalbiniai bus minkšti. Skalbiant namuose ir skalbiant skalbykloje dažnai pastebimas skirtumas skalbinių minkštume.
  • Skalbinių kvapas, ko gero, irgi svarbu, nes kol skalbiniai nešvarūs, jei dažnai turi nemalonų kvapą (paprasčiau kalbant, skalbiniai smirda). Skalbinių kvapas po skalbimo yra labai individualu: vieniems žmonėms patinka stipresnis išskalbtų skalbinių kvapas, kitiems reikia, kad skalbimo rezultatas būtų gaivūs skalbiniai, bet kvapas būtų vos jaučiams. Minkštiklis skalbimo procese ne tik minkština vandenį, bet ir suteikia skalbiniams gaivos kvapą. Kiek stiprus turi būti minkštiklio kvapas tai – jūsų pasirinkimas.