Kadangi patalynę periodiškai reikia keisti, patalynės skalbimas yra svarbi skalbinių tvarkymo dalis. 

 

Patalynės skalbimas Vilniuje nėra problema, nes patalynę skalbimui galima priduoti į stacionarias skalbyklas, chemines valyklas arba pasinaudoti savitarnos skalbyklos paslaugomis.

Jeigu jums reikia greitai turėti švarią patalynę, savitarnos skalbykla yra geriausias sprendimas, nes ir stacionarios skalbyklos, ir cheminės valyklos patalynės skalbimo paslaugą atlieka per 5-10 dienų. Mes jau nekabam apie kainas, nes minėtos skalbyklos ir cheminės valyklos kainas nustato už vieną patalynės kilogramą. Jeigu jūs naudojatės savitarnos skalbykla, jūs mokate už skalbimo ir džiovinimo mašiną, t.y. ar skalbiate 3 kg, 5 kg, 8 kg ar 10 kg, už skalbimą mokate tą pačią sumą. Tas pat principas galioja ir džiovinimui.

Laikoma, kad patalynės skalbimui reikalinga kuo aukštesnė temperatūra, dažniausiai pasirenkama + 90◦ C. Deja, tai ne visada geriausias pasirinkimas. Kodėl? Yra kelios priežastys.

Visų pirma, kuo aukštesnė temperatūra, tuo labiau veikiamas patalynės audinys, kuris greičiau blunka. Tai ypač svarbu spalvotos patalynės atveju, nes tokia patalynė, skalbiant +90◦ C temparatūroje, greičiau praranda spalvą. Antras dalykas yra tai, kad skalbimo priemonėse esantys enzimai yra labiausiai efektyvūs ne aukštesnėje, nei +60◦ C temperatūroje. Tagi skalbiant patalynę +90◦ C temperatūroje enzimai suyra ir efektyviai nepaveikia esančių ant patalynės nešvarumų, dėmių.

Jeigu patalynės audinys turi šilko, ji turi būti skalbiama ir džiovinama ypatingai atsargiai, atsižvelgiant į ant patalynės etiketės esančius skalbinių priežiūros ženklus.

Tas pats pasakytina apie satininės ar vilnonės patalynės skalbimą bei džiovinimą.