Kadangi užuolaidų skalbimas namų sąlygomis yra gana sudėtingas, dažniausiai užuolaidos nešamos į skalbyklą ar cheminę valyklą.

Tai susiję su užuolaidų dydžių, kas riboja galimybes skalbti užuolaidas namuose. Vienas iš užuolaidų skalbimo variantų yra jų skalbimas vonioje, bet šiais laikais butuose dažniau įrengiamos dušo kabinos, negu vonios. Todėl užuolaidų skalbimui tenka ieškoti kitų alternatyvų.

Priduoti užuolaidas į cheminę valyklą yra patogu, bet dažnai tokių paslaugų kaina yra panaši į naujų užuolaidų kainą. Kita galimybė yra priduoti užuolaidas į skalbyklą. Tokiu atveju paslaugų kaina sumažėja, bet užsakymų atlikimo laikas kartais siekia ir 10 dienų. Dar vienas variantas – pasinaudoti savitarnos skalbykla. Šiuo atveju skalbykla suteikia darbo priemones (t.y. skalbimo ir džiovinimo įrangą) ir užuolaidų plovimas užima mažai laiko, bet skalbimo ir džiovinimo procesą vykdo pats klientas.

Kurį iš aukščiau aprašytų užuolaidų skalbimo variantų pasirinkti sprendžia klientas, bet jeigu jis atvyksta į savitarnos skalbyklą, kurioje yra darbuotoja (šiuo metu - tai savitarnos skalbykla Vilniuje Šeškinės mikrorajone) jis gali tikėtis pagalbos, tvarkant savo užuolaidas. Visų pirma, skalbyklos darbuotoja gali patarti, kokias priemones pasirinkti tiek dieninių, tiek naktinių užuolaidų skalbimui. Kitas dalykas, dėl kurio galima pasitarti minėtoje skalbyklose, yra skalbimo režimas. Skalbiant dienines užuolaidas, svarbu jų nepažeisti, todėl pasirenkami švelnūs skalbimo režimai. Naktinės užuolaidos tvirtesnės, todėl jų skalbimui tinka ir standartiniai skalbimo režimai. Aišku, prieš skalbiant reikia pasitikrinti, kokio audinio yra užuolaidos, ir pagal tai parinkti skalbimo temperatūrą. Tai ypač svarbu nailoninių ir kitų tiulio užuolaidų skalbimui.

Baltų užuolaidų skalbimui gali būti naudojamas baliklis, kurį jums pasiūlys ir patars, kaip naudoti, mūsų savitarnos skalbyklos Vilniuje darbuotojos.