
Drabužių valymas
Ko gero, daiktai, kurių švara žmonės labiausiai rūpinasi, yra drabužiai. Drabužius dėvime kasdien, juos priimta dažnai keisti, todėl jų švarai reikia skirti laiko.
Ko gero, daiktai, kurių švara žmonės labiausiai rūpinasi, yra drabužiai. Drabužius dėvime kasdien, juos priimta dažnai keisti, todėl jų švarai reikia skirti laiko.
Kadangi rankšluosčiai nereikalauja lyginimo, juos yra labai lengva pastoviai turėti švarius. Aišku, yra skirtumas tarp virtuvinių ir frotinių rankšluosčių tvarkymo, bet tai nėra sudėtingas uždavinys.
Norint turėti švarius ir minkštus frotinius rankšluosčius, labai svarbu turėti galimybę išskalbti juos minkštame vandenyje (esant reikalui panaudojant minkštiklius) bei išdžiovinti juos didelėje džiovinimo mašinoje. Kuo daugiau džiovinimo erdvės turės džiovinami rankšluosčiai, tuo jie bus minkštesni ir malonesni.
Virtuvinių rankšluosčių skalbimas kiek sudėtingesnis, nes norint juos švariai išskalbti, reikia papildomų priemonių. Virtuviniai rankšluosčiai yra ne tik nešvarūs, bet ir turi nemalonų kvapą. Pradiniam šių rankšluosčių apdorojimui labai tinka actas arba soda. Vienas būdas panaikinti nemalonų rankšluosčių kvapą yra išskalbti juos tik su actu be kitų skalbimo priemonių, panaudojant skalbimo režimą su aukšta temperatūra. Kitas būdas – įpylus skalbimo miltelius ir actą, paleisti skalbimo mašiną ir prasidėjus skalbimo ciklui netrukus mašiną sustabdyti. Tada, pamirkius apie 1 valandą, skalbimo mašiną vėl paleisti ir pratęsti skalbimo ciklą.
Skalbimo paslaugos mūsų savitarnos skalbyklose Vilniuje apima ir rankšluosčių skalbimą bei džiovinimą. Jeigu rankšluosčių skalbimas/džiovinimas jus vargina, palikite juos tvarkymui Šeškinės mikrorajone esančioje skalbykloje.
Norėdami sutaupyti, dažnai ieškome būdų, kaip namuose išsiskalbti pūkinę striukę.
Vilnos skalbimas turi savo specifiką, kadangi vilna, neteisingai skalbiama, traukiasi. Ko gero, dauguma yra susidūrę su situacija, kai į skalbimo mašiną įdedamas suaugusio žmogaus vilnonis drabužis, o po skalbimo tas pats drabužis tinka tik vaikui.
Kadangi patalynę periodiškai reikia keisti, patalynės skalbimas yra svarbi skalbinių tvarkymo dalis.
Kadangi užuolaidų skalbimas namų sąlygomis yra gana sudėtingas, dažniausiai užuolaidos nešamos į skalbyklą ar cheminę valyklą.
Nors lėtai, bet skalbinių tvarkymas namuose jau nebėra toks patrauklus, kaip anksčiau. Kadangi laiko kaina išaugo, kiekvienas nori skirti skalbinių tvarkymui kuo mažiau laiko. Todėl vis dažniau žmonės ieško savitarnos skalbyklų, kadangi savitarnos skalbyklose per maždaug valandą galima sutvarkyti praktiškai bet kokį skalbinių kiekį.
Aišku, savitarnos skalbykla bus įdomi klientui tik tada, kai ji galės suteikti jam tai, ko jis negali turėti namie. O namie beveik neįmanoma turėti 14 kg ar 18 kg talpos skalbimo mašinos, didelės talpos (11 kg, 14 kg, 16 kg ar 25 kg) džiovinimo mašinos, 5-8 skalbimo mašinų ar 3-5 džiovinimo mašinų.
Prieš išsiruošiant į savitarnos skalbyklą, reikia įvertinti, ar jūsų skalbiniai neturi dėmių, kurias iš anksto reikia apdoroti specialiais valikliais. Jeigu skalbiniai turės organinės kilmės dėmių (kraujo, šlapimo ir pan.), paprastas skalbimas nepadės jų išimti. Norint švariai išskalbti tokius skalbinius juos reikia arba apdoroti prieš skalbimą arba nešti į cheminę valyklą.
Skalbinių tvarkymo procedūra bus sėkminga, jei jūs atsižvelgsite į tokius skalbimo aspektus:
Na, o jeigu jūs nenorite galvoti, kaip pasiekti, kad greitai turėti švarius ir sausus savo skalbinius, galite pasinaudoti mūsų darbuotojų paslaugomis dviejose Vilniaus savitarnos skalbyklose, esančiose Šeškinės ir Vilkpėdės mikrorajonuose.