Vilnos skalbimas turi savo specifiką, kadangi vilna, neteisingai skalbiama, traukiasi. Ko gero, dauguma yra susidūrę su situacija, kai į skalbimo mašiną įdedamas suaugusio žmogaus vilnonis drabužis, o po skalbimo tas pats drabužis tinka tik vaikui.

Šaltas vanduo didele dalimi užtikrina, kad vilnoniai daiktai skalbiami nesusitrauks. Jeigu vilnoniai daiktai prieš skalbimą dar pamirkomi apie valandą, jų susitraukimo tikimybė sumažėja iki minimumo.

Kitas dalykas, kuris padeda išskalbti vilnonius daiktus yra dėmių apdorojimas šepečiu prieš skalbimą ir po to skalavimas šaltame vandenyje.

Vilnonių pledų skalbimas panašus į kitų vilnonių daiktų skalbimą. Jeigu pledai skalbiami skalbimo mašina, reikia pasirinkti kuo šaltesnio vandens režimą (+15◦ C - +30◦ C temperatūrą) ir naudoti vilnai skirtas skalbimo priemones. Kadangi dažniausiai vilnonių pledų gamintojai nerekomenduoja jų džiovinti, tai pledai džiovinami arba natūraliuoju būdu, padėjus juos ant horizontalaus paviršiaus, arba džiovinami džiovinimo mašinoje, pasirenkant kambario temperatūros režimą arba artimą jam.

Dvigulės vilnonės antklodės skalbimas beveik neįmanomas namuose. Todėl šiuo atveju, matyt, logiškiausias sprendimas yra pasinaudoti savitarnos skalbykla, kur yra 18 kg talpos skalbimo mašinos. Pasirinkus vilnos skalbimo režimą, dvigulė antklodė bus švari. 18 kg talpos skalbimo mašinos yra visose mūsų skalbyklose Baltupiuose, Žirmūnuose, Vilkpėdėje bei Šnipiškėse/Centre.