Keičiantis gyvenimo tempui ir stiliui, laikas tampa vienu svarbiausių resursų. Todėl žmonės įvairiose gyvenimo srityse ieško būdų, kaip rasti daugiau laiko. Laiko faktorius svarbus ir tvarkant buitinius reikalus. Dėl šios priežasties greitai tvarkomi drabužiai bei kiti kasdieniniame gyvenime reikalingi daiktai yra aktualus klausimas.

Padidėjęs susidomėjimas savitarnos paslaugomis kaip tik ir atspindi aukščiau minėtas tendencijas. Savitarnos skalbimo paslaugos prisideda prie laiko taupymo ir gyvenimiško komforto. Nors savitarnos skalbyklų skaičius kol kas yra nedidelis, jų populiarumas auga ir tokių skalbyklų tikrai bus daugiau.

Čia kalbėsime tik apie kol kas tik Vilniuje veikiančių „Speed Queen“ savitarnos skalbyklų paslaugas. Kame gi yra šių savitarnos skalbyklų nauda?

  • Visų pirma, naudodamiesi savitarnos skalbyklų paslaugomis jūs taupote laiką. Kodėl? Viena, todėl, kad mūsų savitarnos skalbyklose jūs galite vienu metu pasinaudoti keliomis skalbimo ar džiovinimo mašinomis ir išskalbti ar išdžiovinti didelį kiekį skalbinių per tą patį laiką, per kurį jūs namie išskalbtumėte tik dalį tų skalbinių. Kita, skalbimo trukmė mūsų skalbyklose yra žymiai trumpesnė, negu skalbimo trukmė namuose. Taip yra dėl to, kad mūsų skalbyklose skalbimo mašinos nešildo vandens, o „gauna“ reikiamos temperatūros vandenį iš pastoviai šildomų boilerių, ko pasekoje skalbimo ciklas trunka 35-45 min.
  • Kitas mūsų skalbyklų paslaugų privalumas – galimybė skalbti didelius daiktus, kadangi „Speed Queen“ skalbyklose yra 18 kg skalbimo mašinos. Į tokias mašinas lengvai telpa daiktai, kuriuos namuose nelabai įtalpinsit į skalbimo mašiną.
  • Savitarnos skalbyklų džiovinimo paslauga yra aktuali vien todėl, kad namuose džiovinimo mašinas turi labai nedaugelis. Džiovinimo nauda ypač padidėja, atsižvelgiant į palyginti trumpą laiką, per kurį galima išsidžiovinti didelį kiekį skalbinių. Kadangi mūsų skalbyklose yra 14 kg, 21 kg ir 25 kg džiovinimo mašinos, per pusę valandos jūs išsidžiovinsite praktiškai bet kokius skalbinius.

Į ką reikia atsižvelgti, naudojantis savitarnos skalbimo ir džiovinimo paslaugomis? Skalbiant standartiniais skalbimo režimais, gręžimo greitis yra didesnis, negu skalbiant švelniais režimais. Todėl švelnesniu režimu skalbiami skalbiniai po skalbimo yra drėgnesni už skalbiamus standartiniu režimu. Atitinkamai, švelnesniu režimu skalbiamų skalbinių džiovinimo laikas gali būti ilgesnis, negu standartiniu režimu skalbiamų skalbinių. 

Džiovinant skalbinius irgi yra tam tikrų aspektų. Jeigu džiovinat ne maksimalioje temperatūroje, džiovinimo laikas, aišku, pailgėja. Todėl prieš džiovinimą (beje , kaip ir prieš skalbimą) reikia atidžiai peržiūrėti skalbinių etiketes. Tai kartu apsaugos skalbinius nuo sugadinimo ir padės pasirinkti optimalų džiovinimo režimą.