Savitarnos skalbyklose, kuriose dirba darbuotojos (žiūr. Skalbykla Vilkpėdėje), klientai gali ne tik užsakyti skalbimo paslaugas, bet ir pasinaudoti papildomomis mūsų skalbyklų paslaugų. Viena tokių paslaugų yra dėmių valymas.

Jeigu skalbiniai turi organinės kilmės dėmių, be papildomo dėmių apdorojimo jie švariai neišsiskalbs. Minėtose skalbyklose darbuotojos pasiūlys jums dėmių valymo priemones arba, jums pageidaujant, padės prieš skalbimą tas dėmes apdoroti.

Dėmių valymo būdai yra įvairūs, bet mūsų skalbyklose dėmių valymui naudojamos profesionalios priemonės: dėmių valiklis P113, tulžies muilas, profesionalūs skysti ir įprastiniai skalbimo milteliai. Įvairių dėmių valymui dažnai naudojami minėtų priemonių kokteiliai, t.y. P113, tulžies muilo ir skalbiklių mišiniai.

Jeigu jūs norite apdoroti ir skalbti skalbinius namuose, skirtingų dėmių valymui galima naudoti ir kitas priemones.

Pavyzdžiui, išimti iš drabužių pelėsius galima mirkant juos rūgščiame vandenyje. Rūgštinimui galima naudoti actą arba citrinos rūgštį.

Kitas aktualus klausimas - kaip išvalyti kraujo dėmes? Iš baltų drabužių šviežias kraujo dėmes padeda sėkmingai pašalinti vandenilio peroksidas. Vandenilio peroksidas dažniausiai yra efektyvus ir šalinant kraujo dėmes nuo spalvotų audinių, bet jį reikia naudoti atsargiai, nes peroksidas gali pažeisti audinio spalvą. Kitos priemonės, padedančios šalinti kraujo dėmes, yra tulžies muilas ir ūkinis muilas.

Turintiems vaikų, ko gero, neduoda ramybės klausimas, kaip išvalyti žolės dėmes? Žolės ir lapų dėmes iš audinių padeda šalinti amoniako tirpalas ir spiritas. Šias medžiagas reikia naudoti, atsižvelgiant į dėmių amžių ir audinio struktūrą. Amoniaką reikia skiesti atitinkamu kiekiu vandens.

Dėmių išėmimas iš odos, iš verstos odos, iš zomšo, iš šilko ar iš vilnos gaminių nėra paprastas ir neteisingai valant minėtas medžiagas, egzistuoja rizika jas sugadinti. Todėl dėmių valymą iš minėtų daiktų geriau patikėti specialistams. Čia jums padės cheminės valyklos arba, kaip alternatyva, jūs galite atvykti į mūsų aukščiau minėtas skalbyklas Vilniuje ir pasitarti su skalbyklų darbuotojomis.