Savitarnos skalbimo paslaugos

Keičiantis gyvenimo tempui ir stiliui, laikas tampa vienu svarbiausių resursų. Todėl žmonės įvairiose gyvenimo srityse ieško būdų, kaip rasti daugiau laiko. Laiko faktorius svarbus ir tvarkant buitinius reikalus. Dėl šios priežasties greitai tvarkomi drabužiai bei kiti kasdieniniame gyvenime reikalingi daiktai yra aktualus klausimas.

Visų siūlomų buitinių paslaugų tarpe skalbimo paslaugos yra, ko gero, labiausiai išvystytos. Į šią kategoriją patenka ir susijusios su skalbimu paslaugos: džiovinimo bei lyginimo paslaugos.


Be to, vis daugiau žmonių, taupydami laiką, naudojasi skalbimo paslaugomis užsakydami jas iš namų ar biurų.

Šalia tradicinių skalbimo bei valymo paslaugų, kurias teikia stacionarios skalbyklos ir cheminės valyklos, vis labiau populiarėja savitarnos skalbyklų paslaugos, kurios daugiausia orientuotos į skalbimo bei džiovinimo paslaugas.

Neretai skalbimo paslaugos reikalauja didesnio pasiruošimo, negu tik skalbinių įdėjimas į skalbimo mašiną. 

Klientas gali pats nuspręsti, kaip skalbti savo skalbinius. Kiekvienas daiktas paprastai turi etiketę, kurioje aiškiai pažymęta, ar galima tą daiktą skalbti, kokioje temperatūroje rekomenduojama juos skalbti ir tokia pati informacija yra pateikiama apie džiovinimo režimus

Kaip reikėtų skalbti įvairių audinių skalbinius?

Medvilnė yra mažiausiai jautri chemijai ar temperatūrai. Todėl medvinę galima drąsiai skalbti įvairioje temperatūroje  ir nesigailėti, kad nenunešėte medvilninių daiktų į cheminę valyklą. Taigi, medvilnę galima skalbti bet kokios temperatūros vandeniu. Tereikia nepamiršti, kad kuo aukštesnė skalbimo temperatūra, tuo greičiau nubluks audinio spalvos. 

Šilkas yra labai jautrus audinys. Jį galima skalbti nebent rankomis drungname vandenyje naudojant švelnius skalbiklius. Vis tik, turint pasirinkimą, ir natūralų, ir dirbtinį šilką geriausia ne skalbti, o valyti sausai.

Vilna reikalauja ypatingos priežiūros. Skalbti ar valyti ją rekomenduojama kuo rečiau. Geriausia skalbti rankomis šaltame vandenyje arba žemoje temperatūroje skalbimo mašinoje (žemo gręžimo greičio režimu), naudojant specialų vilnai skirtą skalbiklį. Jei jo nėra, tinka ir plaukų šampūnas. Reikia turėti omenyje, kad per didelis skalbimo mašinos gręžimo greitis ar sausas cheminis valymas gali suvelti audinį. 

Poliesteris ir akrilas yra  gana nereiklūs audiniai. Juos galima ir skalbti mašinoje, ir valyti sausai. Taigi, poliesterio ir akrilo į cheminę valyklą nešti nebūtina. Kaip ir medvilnės atveju, norint išsaugoti ryškias spalvas, geriau skalbimui nesirinkti aukštos temperatūros.

 

Jeigu jums reikia švarių drabužių ar kitų daiktų, patys nuspręskite, kur ir kokiomis skalbimo paslaugomis pasinaudoti. Ir nepamirškit, kad Vilniuje, pasinaudoję veikiančiomis „Speed Queen“ savitarnos skalbyklomis, greitai ir kokybiškai išskalbsite savo skalbinius.